O firmie Sigma S.A.
youtube
facebook
Zapytaj o produkt Twoje dane

Prześlij do mnie kopie zapasową (opcjonalnie)

Informujemy, że administratorem danych osobowych podanych na formularzu jest SIGMA S.A. z siedzibą w Barak 6, 21-002 Jastków. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 Nr 101, poz. 926 ze zm.), w celu udzielania odpowiedzi na zadawane pytania od klientów, w tym za pomocą poczty elektronicznej. Podanie danych jest dobrowolne. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz możliwość ich poprawiania.


WYŚLIJ

 • Ogólne

  Spółka akcyjna SIGMA jest prywatną firmą, która została założona 17 maja 1996 roku przez Jana Hajduka. Główna siedziba firmy znajduje się w województwie lubelskim, w miejscowości Barak koło Lublina. Ponadto na terenie Polski funkcjonuje Biuro regionalne SIGMA SILESIA w Knurowie.

  Podstawowym celem działalności spółki SIGMA S.A. jest „SYSTEMOWE WDRAŻANIE NOWYCH ROZWIĄZAŃ” w zakresie projektowania oraz produkcji maszyn, urządzeń i kompleksowych technologii dla potrzeb przemysłu wydobywczego, technologii przetwarzania odpadów oraz energetyki.

  Wieloletnie doświadczenie, własne biuro konstrukcyjno-technologiczne, nowoczesny i rozbudowany park maszynowy, wysoce wykwalifikowana kadra oraz ścisła współpraca z Centrum Badawczo-Rozwojowym Hajduk Group (status CBR nadany przez Ministra Gospodarki dnia 26.04.2012r.) oraz innymi jednostkami badawczo-rozwojowymi i uczelniami wyższymi umożliwia SIGMIE realizację nowatorskich rozwiązań, każdorazowo dostosowanych do indywidualnych wymagań klientów przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości produktów.
  Łącząc wieloletnie doświadczenie oraz umiejętność precyzyjnej analizy wymagań naszych partnerów zapewniamy efektywność i funkcjonalność proponowanych rozwiązań. Bardzo szeroki wachlarz produkowanych przez nas urządzeń takich jak: wentylatory lutniowe, zespoły podajników, podścianowe przenośniki zgrzebłowe, odpylacze, pozwala nam na oferowanie złożonych systemów technologicznych związanych z drążeniem wyrobisk korytarzowych, prowadzeniem robót eksploatacyjnych i pomocniczych. Nasze produkty są poddawane badaniom technicznym w jednostkach badawczych i naukowych.
   


  ”
  Maszyny i urządzenia górnicze produkowane przez SIGMA S.A. pracują w Rosji, Argentynie, Rumunii, Czechach, Turcji, Bośni,  Ukrainie, Kolumbii i wszystkich kopalniach węgla kamiennego w Polsce.  Jesteśmy uznawanym i cenionym na rynku partnerem. Współpracujemy z wieloma firmami o zasięgu globalnym takimi jak: CATERPILLAR, SANDVIK, KOPEX, FAMUR.   

  Obszar działalności firmy w branży ochrony środowiska stanowią kompleksowe technologie oraz urządzenia do przetwarzania różnego typu odpadów, a w szczególności odpadów komunalnych, w tym: przenośniki czy przesiewacze. Parametry technologiczne projektowanych ciągów technologicznych dostosowujemy do indywidualnych parametrów wydajnościowych, warunków obiektów oraz oczekiwanych przez inwestora rezultatów końcowych. Linie technologiczne produkowane przez SIGMA S.A. znalazły zastosowanie w wielu zakładach przetwarzających odpady w Polsce.

  Stawiając na ciągły rozwój - firma wdraża swoje innowacyjne rozwiązania również w obszarach energetyki. W odpowiedzi na potrzeby rynku odnośnie współspalania węgla i produktów energii odnawialnej stworzyliśmy przesiewacz do biomasy, który spełnia wymagania bezpieczeństwa przeciwwybuchowego zgodnie z dyrektywą ATEX. W naszej ofercie posiadamy również małą elektrownię wiatrową.

  W roku 2015 zostanie uruchomiona nowa hala produkcyjna wyposażona w nowoczesne maszyny, co poszerzy ofertę firmy o nowe usługi m.in. produkcję wyrobów ze stali nierdzewnych i kwasoodpornych.
  Ciągły, dynamiczny rozwój spółki SIGMA gwarantowany jest przez działanie zgodnie z jasną strategią rozwoju, ukierunkowaną polityką kadrową oraz przejrzystą strukturą zarządzania.